TEAM

MARCIN CZAJKOWSKI – sternik

Kiedy poznałem smak zmagań i rywalizacji, narodziło się marzenie bycia najlepszym. Postanowiłem nigdy nie rezygnować ze swojego celu… Wkrótce zostałem Mistrzem Polski
Klasy Optymist – mój pierwszy ZŁoty Medal, pierwszy sukces. Później była 470-tka i pływanie
w teamie. Wraz z załogantem wywalczyłem srebrny medal Mistrzostw Świata w 2000 roku. Pojawiło sie nowe wyzwanie – ekstremalna klasa 49er i kolejny cel na horyzoncie – Igrzyska Olimpijskie…

Stojąc na linii startu, zapominam o całym świecie. Dzięki adrenalinie czuje przypływ
„magicznej” siły. Budzi się we mnie wojownik…pragnienie zrealizowania marzenia…bycia najlepszym…

Najważniejsze wyniki:
– multimedalista (15-ście medali) Mistrzostw Polski w klasie: Optymist, 470, 49er;
– uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Atenach 2004 oraz w Pekinie 2008;
– srebrny medal Mistrzostw Świata Juniorów kl. 470.

Sezon 2012
- 7 miejsce Mistrzostwa Europy 49er
- 12 miejsce Mistrzstwa Świata 49er
- II miejsce Lotto Cup 49er Grand Prix Gdynia 

Sezon 2011:
– tytuł Najlepszy Sportowiec Gdyni 2011;
– zdobycie nominacji olimpijskiej dla Polski;
– złoty medal Mistrzostw Polski;
– brązowy medal Mistrzostw Australii;
– 8 miejsce w regtach Pucharu Świata SOF Hyeres.

 

MARCIN RYMER - załogant

Motywację do ciężkiej pracy na treningach żeglarskich czerpię z odpowiednio określonych celów.
Walka z żywiołem, przeciwnikami, a przede wszystkim z samym sobą dostarcza mi dużo radości oraz satysfakcji.

Zaczynam przygodę z 49erem po 4 latach spędzonych na jachtach morskich.
Ostatnie 2 lata startowałem na najszybszym jednokadłubowcu w Polsce, w zespole RC44 Mag Racing.

W wolnych chwilach studiuję budownictwo na Politechnice Gdańskiej.

Najważniejsze wyniki:

- 7 miejsce Mistrzostwa Europy 49er 2012
- II miejsce Lotto Cup 49er Grand Prix Gdynia 2012
- I miejsce Mistrzostwa Polski 2009, 2010
- II miejsce Mistrzostwa Polski w Match Racingu 2011
- 14 miejsce RC44 Tour 2011

 

PAWEŁ KACPROWSKI – trener

Nasz trener,  były rywal i sparing partner.  Uczestnik Igrzysk Olimpijskich Sydney 2000, medalista Mistrzostw Europy, zdobywca wielu wyróźnień i nagród. Pomaga nam być lepszymi żeglarzami, sportowcami. Dużo słucha innych i wyciąga wnioski. To dzięki niemu coraz lepiej opanowujemy taktyczne zagrywki, trym żagli i technikę żeglowania. Wie kiedy podkręcić śrubę treningów, a kiedy odpuścić. Prawdziwy fachowiec.

 

MARIUSZ GOLIŃSKI – trener przygotowania kondycyjnego

Mariusz Goliński to jedna z bardziej znanych postaci krajowej sceny windsurfingowej. Zawodnik, instruktor, trener, wykładowca, autor, twórca filmów windsurfingowych, tester sprzętu, sędzia, konstruktor desek windsurfingowych.Z windsurfingiem związany jest od początku lat 80-tych, mając już za sobą kilkuletnią „karierę” w żeglarstwie na 2-osobowych łodzich klas 420 i 470. Po ukończeniu studiów na AWF w Gdańsku przez wiele lat pracował w tej uczelni w Zakładzie Teorii i Metodyki Żeglarstwa jako wykładowca.

Aktualnie Mariusz jest trenerem przygotowania kondycyjnego i motorycznego windsurfingowej Kadry Olimpijskiej, a teraz i 49er-a. Ostatnio także ceniony trener amatorskiego kolarstwa górskiego. Jego pasja do sportu potrafi inspirować!

 

TOMASZ GRZYWACZ – fizjolog

Absolwent AWFiS w Gdańsku, obecnie adiunkt Zakładu Fizjologii AWFiS  w Gdańsku. Fizjolog żeglarskiej kadry olimpijskiej . Doktor fizjologii, uczestnik wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji dotyczących fizjologii wysiłku fizycznego i medycyny sportowej. Mimo młodego wieku opublikował już w sumie ponad 25 prac w czasopismach polsko- i anglojęzycznych. Ratownik Grupy Ratownictwa Specjalnego PCK. Instruktor narciarstwa SITN PZN i UKFiS.Trener narciarstwa II klasy.

 

KATARZYNA MATEJCZYK – trener mentalny

Ukończyła psychologię na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego. Pracowała w Sopockim Klubie Tenisowym jako psycholog sportu. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu psychologii sportu na warszawskim AWF. Przez trzy lata współpracowała z Polskim Związkiem Żeglarskim, prowadząc załogę reprezentującą polskie barwy podczas Igrzysk w Atenach i w Pekinie. Współpracowała ze sportowcami indywidualnymi dyscyplin sportowych, takich jak łyżwiarstwo, jeździectwo, kolarstwo. Od 2005 roku jest członkinią Zarządu Psychologów Olimpijskich przy Polskim Komitecie Olimpijskim. Trenuje zawodników Polskiej Kadry Olimpijskiej w ramach projektu „Silna i Odporna Psychicznie Kadra Olimpijska Londyn 2012″ przy AWFiS w Gdańsku.

ZENON KRUCZYŃSKI – trener mentalny

Certyfikowany nauczyciel MBSR Mindfulness-Based Stress Reduction i MBCT Mindfulness-Based Cognitive Theraphy, czyli metody Redukcji Stresu Opartej na Uważności i Terapii Poznawczej Depresji Opartej na Uważności. Należy do Sekcji Nauczycielskiej Polskiego Towarzystwa Mindfulness. Trener w Instytucie Psychoimmunologii w Warszawie, gdzie pod kierunkiem Wojciecha Eichelbergera odbył roczny staż z metody 8xO. Trenuje zawodników Polskiej Kadry Olimpijskiej w ramach projektu „Silna i Odporna Psychicznie Kadra Olimpijska Londyn 2012″.

MAGDALENA CZAJKOWSKA -  manager

Marketingowiec z zamiłowania, dzieli pasję żeglarską na co dzień. Najszybciej otrzymuje aktualne informacje o bieżących dokonaniach załogi. Dba o odpowiedni wizerunek teamu, medialny kalendarz załogi poza treningami. Prywatnie również uprawia sport ekstremalny – bezpośrednio wspiera sternika teamu w dążeniu do upragnionego celu.

Dodaj
do ulubionych